One Charles de Gaulle – ekologiczny luksus

  • 28-12-2017

Najwyższy standard, ciekawa architektura i wiele wysokiej klasy rozwiązań przyjaznych środowisku – projekt One Charles de Gaulle to jedna z najciekawszych i najbardziej luksusowych inwestycji mieszkaniowych w Bukareszcie. W projekcie uczestniczy firma Reynaers, która dostarczyła profile aluminiowe do okien.  

 

 

 

Dwa budynki, 33 apartamenty, 55 miejsc parkingowych i wiele zieleni – zarówno w okolicy, jak i w obrębie inwestycji. One Charles de Gaulle powstaje w północnej części Bukaresztu, tuż przy ogromnym parku Herăstrău (110 ha), w którym kryje się jezioro o tej samej nazwie. W okolicy powstaje też wiele nowoczesnych budynków biurowych. To doskonały adres dla biznesu i świetna lokalizacja na mieszkanie.

Rozwiązania przyjazne środowisku

One Charles de Gaulle to jeden z najbardziej wymagających pod względem wydajności energetycznej projektów, w których uczestniczy firma Reynaers. Budynki, realizowane przez One United Properties, spełniają wymagania stawiane przed przyjaznymi dla środowiska inwestycjami Green Homes (certyfikat przyznaje organizacja Romanian Green Building Council, RoGBC). Elementami, które brano pod uwagę przy ocenie projektu, były między innymi zielone tarasy, wysoka wydajność energetyczna budynku, zastosowanie materiałów niezawierających szkodliwych substancji, a także ograniczenie ilości odpadów w trakcie budowy.

Apartamentowce zaprojektowano tak, żeby zapewnić we wnętrzach jak najwięcej naturalnego światła – gwarantują  to między innymi przeszklone balkony oraz zastosowane w oknach wąskie i jednocześnie wytrzymałe aluminiowe profile SL 38 marki Reynaers. Konstrukcja fasad została zaprojektowana tak, żeby latem zatrzymywać nadmiar słońca i ograniczyć koszty wentylacji. Szczelne, wysokiej jakości i o doskonałych parametrach termicznych profile aluminiowe Reynaers chronią apartamenty przed ucieczką ciepła, przedostawaniem się wiatru i wody. Są zarówno elementem eleganckiej, nowoczesnej fasady, jak i wydajnego systemu energetycznego budynku.

 

 

 

Zieleń i światło

Budowa obiektu One Charles de Gaulle ruszyła w 2015 roku, jej zakończenie zaplanowano na marzec 2018 roku. Na jednej działce powstają dwa nowoczesne, pięciopiętrowe budynki, pomiędzy którymi znajduje się teren z prywatnymi ogrodami. Zieleni jest więcej – architekci zaprojektowali między innymi białe kubiki urozmaicające elewację; w każdym z nich będą rosnąć odpowiednio dobrane rośliny. Na najwyższych poziomach zaplanowano duże, jasne tarasy. Światło wpada do wnętrz dzięki dużym przeszkleniom – w budynku zastosowano system okien przesuwnych Hi-Finity, dzięki którym wnętrza można w każdej chwili otworzyć na balkon lub taras.

 

Deweloper: One United Properties

Termin zakończenia inwestycji: pierwszy kwartał 2018 roku

Zastosowane rozwiązania Reynaers: profile SL 38 i system Hi-Finity

Projekt architektoniczny: X Architecture & Engineering i Bueso Inchausti Rein

Projekt wnętrz: Lemon Interior Design

 

 

źródło: REYNAERS ALUMINIUM