30 lat obecności Reynaers Aluminium w Polsce

  • 06-11-2019

Wszystko zaczęło się w 1965 roku w Duffel w Belgii, gdzie Jan Reynaers stworzył Aluminium Construction Reynaers jako firmę rodzinną. Od początku był to biznes skupiony na wartościach, właściciele kładą duży nacisk na innowacyjność, doskonałość, lojalność i szacunek. Dzięki tak solidnym podwalinom przedsiębiorstwo rozwijało się dynamicznie, z roku na rok rozszerzając swoją działalność o kolejne rynki, również Polskę, w której Reynaers Aluminium jest obecne od 30 lat.

Firma rozpoczęła działalność od produkcji aluminiowych okien i drzwi, bazując na autorskim systemie aluminiowym o nazwie Classic. Z czasem przedsiębiorstwo stało się czołowym, europejskim producentem profili aluminiowych do drzwi, okien, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych i ogrodów zimowych, działającym również poza granicami Belgii. W latach 90. firma zaczęła stopniowo otwierać biura w krajach postkomunistycznych – Polska była pierwszym z nich. Do tego pierwsza transakcja Reynaers Aluminium na polskim rynku zbiegła się z pierwszymi wolnymi wyborami w 1989 roku.

Na rodzimym podwórku

Reynaers AluminiumW 1998roku w Piasecznie otworzono siedzibę Reynaers Polska, a także Centrum Dystrybucyjne na Estonię, Łotwę, Litwę, Czechy, Słowację i Węgry. W 2008 roku konieczne było powiększenie magazynu, co zaowocowało otwarciem nowej części magazynowej o powierzchni 5 600 m kw. Usprawnienie procesu realizacji zamówień stało się możliwe dzięki przejęciu 100% udziałów lakierni Alural. 6 lat później przeprowadzono modernizację lakierni w Piasecznie i uruchomiono dwie nowe linie lakiernicze. 30. rok obecności spółki na polskim rynku został przypieczętowany zmianą nazwy na Reynaers Aluminium Sp. z o.o. Dziś w Polsce firma zatrudnia około 170 osób (w całym regionie RCE – około 200), posiada regionalne biura sprzedaży i biuro projektowe w Kluczborku. Polski dział techniczny pracuje nad projektami lokalnymi i międzynarodowymi, bierze też udział w opracowywaniu nowych systemów i ich udoskonalaniu. W Piasecznie zlokalizowane jest również centrum szkoleniowo-testowe, do którego przyjeżdżają firmy z Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier Czech i Słowacji – i oczywiście z Polski. Tutaj też znajduje się komora testowa o wysokości 7 metrów, w której możliwe jest testowanie nawet bardzo dużych konstrukcji ścian osłonowych. Komora testowa o jeszcze większych rozmiarach (15 metrów wysokości) znajduje się w siedzibie głównej Reynaers Aluminium w Duffel w Belgii – jest częścią największego prywatnego centrum badań i testów w branży profili aluminiowych.

Recepta na udany biznes

Na każdym etapie prac, począwszy od koncepcji, przez produkcję, po sprzedaż, Reynaers Aluminium bazuje na wartościach, które mają wspierać stworzenie lepszego jutra, dla kolejnych pokoleń. Właśnie z tego powodu firma stawia na innowacje i myślenie przyszłościowe, poparte ciągłymi badaniami, pozwalającymi podążać za coraz wyższymi wymaganiami branży i klientów końcowych. Za ten obszar odpowiedzialność bierze zespół ponad 100 inżynierów i projektantów, wprowadzających stale zmiany w dotychczasowych systemach. Na życzenie klientów opracowywane są rozwiązania dedykowane konkretnym projektom, o niestandardowych wymiarach lub z uwzględnieniem szczególnych wymagań.

Reynaers AluminiumReynaers Aluminum

 

 

 

Dla Reynaers Aluminium partnerstwo jest kluczowe. Dlatego w pełni wspiera partnerów, oferując im, oprócz szerokiej oferty produktów, również rozwiązania usprawniające ich działalność, żeby wspierać ich we wprowadzaniu zmian wymuszanych przez globalizację i cyfryzację. Reynaers stawia również na współpracę z architektami, inwestorami i konstruktorami, udostępniając unikalne rozwiązanie, jakim jest AVALON, czyli pokój wirtualnej rzeczywistości, w którym można skonfigurować cały projekt.

Społeczna odpowiedzialność biznesu i certyfikaty

Społeczna odpowiedzialność jest integralną częścią działalności firmy. Każda, nawet najmniejsza, decyzja podejmowana jest z uwzględnieniem 5 najważniejszych kwestii: energii, bezpieczeństwa, transportu, który przebiega zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, wykorzystania materiałów i zaangażowania w ludzi. Reynaers Aluminium skupia się na tych aspektach, ponieważ jako firma może w znaczący sposób wpłynąć na każdy z tych obszarów.

Strategia Reynaers Aluminium nastawiona jest na stałe inwestycje w innowacje związane ze zrównoważonym rozwojem i wzmocnieniem gospodarki obiegu zamkniętego. Pozwala to tworzyć firmie zaawansowane systemy fasadowe, okienne i drzwiowe zrównoważone pod względem zastosowanych materiałów i charakterystyki energetycznej. O czym świadczą wyróżnienia produktów wieloma certyfikatami, np. Cradle to Cradle (C2C), Passive House, Minergie.

 

źródło: Reynaers Aluminium