Modernizacja lakierni Reynaers Aluminium w Piasecznie pod Warszawą

  • 25-10-2018

Reynaers Aluminium zakończył nową inwestycję. W centrum dystrybucyjnym w Piasecznie zainstalowano i uruchomiono dwie nowe linie lakiernicze wykorzystujące nowoczesną technologię bezchromową. Jedna z nich jest przeznaczona tylko do lakierowania profili aluminiowych, druga, osobna, do profesjonalnej obróbki powierzchni akcesoriów. Linie osiągnęły już pełną wydajność.

Nowoczesne rozwiązania, wysoka jakość

Dzięki modernizacji lakiernia Reynaers Aluminium jest nowocześniejsza i wydajniejsza. Wydajność nowej linii przy trzyzmianowym systemie pracy jest o 60 proc. większa niż dotychczasowej. – Wprowadzając te zmiany, skupiliśmy się na satysfakcji klientów: celem było skrócenie czasu dostawy przy zachowaniu najwyższej jakości produktów Reynaers. Żeby to osiągnąć, zdecydowaliśmy się wprowadzić dwie oddzielne linie: jedną do profili, drugą do akcesoriów – mówi Andrey Klymenko, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium Polska.

Kompaktowa linia do akcesoriów – m.in. klamek, zawiasów, szyldów, odbojników – jest w pełni zautomatyzowana i działa niezależnie od głównej, dając możliwość szybkich przezbrojeń i zmiany kolorów, co pozwala na szybszą realizację zamówień. Można na niej lakierować akcesoria wykonane z różnych stopów. Instalacja technologiczna linii łączy proces zanurzeniowego przygotowania powierzchni z przenośnikiem podwieszonym typu Stop & Go bez konieczności przewieszania akcesoriów, co pozwala na uzyskanie w 100% jednolitej powierzchni lakierowania.

Parametry produkcyjne obu linii są monitorowane w sposób ciągły, a dane procesorowe w pełni archiwizowane.

„Zielona” firma

Reynaers Aluminium jest świadome roli, którą odgrywają przedsiębiorstwa w procesie ochrony środowiska. Z tego powodu firma stale szuka nowych sposobów na to, aby stać się bardziej „zielona”. To dlatego zamiast starej linii opartej na wykorzystaniu Chromu VI zastosowaliśmy technologię bezchromową, która jest przyjazna środowisku – mówi Andrey Klymenko, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium Polska.

Większa wydajność, większy komfort pracy

Nowoczesna technologia i automatyzacja przekładają się również na komfort pracowników. – Modernizacja pozwoli nam podwyższyć standardy warunków pracy. Dzięki nowym liniom w hali produkcyjnej będzie mniej hałasu i łatwiej będzie zadbać o optymalną temperaturę – mówi Andrey Klymenko, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium Polska. Docelowo nowa technologia całkowicie zastąpi dotychczasową.

Lakierowanie z gwarancją

W Reynaers na każdym etapie procesu produkcyjnego prowadzone są bardzo rygorystyczne  kontrole jakości. Wszystkie systemy spełniają wymagania standardów technicznych, określanych przez europejskie i krajowe normy i aprobaty. Reynaers Aluminium zapewnia najwyższe parametry jakościowe swoich produktów i oferuje 10-letnią gwarancję na swoje systemy. – 10-letnia gwarancja obejmuje profile aluminiowe, lakierowanie i anodowanie oraz izolowanie. Na akcesoria zapewniamy 5-letnią gwarancję – mówi Andrey Klymenko, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium Polska.

 

źródło: Reynaers Aluminium Polska