Wołoska 24 – biurowiec z certyfikatem

  • 28-11-2017

Wołoska 24 to ważny punkt na mapie warszawskiego Mokotowa, z doskonałym adresem pomiędzy ulicami Domaniewską a Woronicza. Swoje siedziby mają tu między innymi Energia dla Firm, MediaCom oraz Arval Service Lease Polska, które doceniły świetną lokalizację, architekturę i rozwiązania zgodne z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. Ogromna przeszklona fasada biurowca Wołoska 24 opiera się na systemach firmy Reynaers.

 

 

 

Wysoka klasa budynku i jakość powierzchni biurowych to dziś oczywistość w świecie nowoczesnych firm, które szukają wyjątkowego miejsca na swoją siedzibę. Standardy biurowców potwierdzają niezależne audyty – Wołoska 24 w takiej ocenie otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Biurowiec zrealizowany przez Ghelamco oferuje ponad 22 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Przeszklone zewnętrzne ściany budynku wymagały zastosowania wytrzymałych, wysokiej klasy konstrukcji. Na potrzeby inwestycji wykorzystano systemy profili aluminiowych CW50-HI i CW50-HI THW marki Reynaers.

System Concept Wall 50 High Insulating (CW50-HI) firmy Reynaers pozwala na zastosowanie nawet potrójnego przeszklenia. Jest stosowany w budynkach pasywnych i niskoenergetycznych. Stanowi element ochrony przed ucieczką ciepła z budynku, zwiększający energetyczną wydajność biurowca i składający się na jego końcową ocenę. Systemy Reynaers są także gwarancją wodoszczelności, hermetyczności i odporności na obciążenie wiatrem. Rozwiązania Reynaers umożliwiły również zintegrowanie optymalnych systemów otwierania okien.

Szklana, lustrzana ściana Wołoskiej 24 wygląda świetnie. Dzięki systemom Reynaers możliwe było zrealizowanie architektonicznej wizji i stworzenie trwałej, bezpiecznej konstrukcji spełniającej wymagania inwestora i przyszłych najemców.

 

W skrócie:

Projekt: Wołoska 24

Inwestor: Ghelamco Poland

Projekt architektoniczny: AMC Chołdzyński

Termin realizacji: marzec 2016

Certyfikat: BREEAM Excellent

Wykorzystane rozwiązania Reynaers: CW50-HI i CW50-HI THW

 

źródło: REYNAERS ALUMINIUM