Yawal dla domu. Cześć I – Okna i drzwi aluminiowe

  • 10-05-2021

Aluminium daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne, między innymi dzięki stosunkowo niewielkiej masie stolarki aluminiowej w porównaniu z drewnem i PCV, wpływa to na łatwość obsługi skrzydeł okien i drzwi wykonanych z tego materiału. Przewaga aluminium nad PCV i drewnem przejawia się również w dużej odporności na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Dlaczego okna i drzwi z aluminium od Yawal.

  Yawal oferuje aluminiowe profile okienne i drzwiowe, które w porównaniu do tych wykonanych z PCV są bardziej odporne na utratę swojej barwy pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie wymagają też tak częstych zabiegów konserwujących, jak drewno, które trzeba malować co kilka lat. Dzięki temu ich parametry energooszczędne przez wiele lat pozostają na najwyższym poziomie.

System TM 102HI spełnia wszystkie wymagania inwestorów zakresie wytrzymałości, jakości i estetyki kształtowanych obiektów. Powstające na jego bazie konstrukcje prezentują się lekko i subtelnie. System ten służy do konstruowania nowoczesnych typów okien, drzwi dedykowanych do domów pasywnych i energooszczędnych. Yawal oferuje szeroki zakres szklenia i możliwość montażu wszystkich dostępnych na rynku typów szyb dwu i trzykomorowych.

Nieograniczone możliwości i doskonałe parametry aluminium.

Najnowsza technologia daje możliwości projektowania ram okiennych z aluminium właściwych dla każdego stylu architektonicznego. Bardzo modne w budownictwie domów jednorodzinnych są obecnie powłoki imitujące drewno, które, odtwarzając naturalny deseń, sprawiają, że okno wygląda na drewniane, jednocześnie zachowując lekkość i wytrzymałość. Zastosowanie odpowiednich farb i lakierów ze zróżnicowaną strukturą sprawia, że możliwości kolorystyczne są praktycznie nieograniczone.    

Najważniejszymi cechami stolarki aluminiowej są energooszczędność, trwałość oraz możliwość tworzenia konstrukcji wielkogabarytowych. Odpowiedzią na te potrzeby jest system FA 50N. System ten sklasyfikowany jest w grupie najlepszych ścian osłonowych dostępnych na rynku pod względem izolacyjności termicznej, akustycznej, wodoszczelności oraz wytrzymałości na obciążenie wiatrem. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań zawartych w systemie możliwe jest swobodne kształtowanie elewacji pod względem geometrycznym i kolorystycznym. Z końcem roku w Instytucie Techniki Budowlanej przeprowadzono badania systemu fasadowego FA 50N produkowanego przez Yawal S.A. w czterech wariantach konstrukcyjnych. W efekcie przeprowadzonych testów Yawal uzyskał cztery nowe klasyfikacje potwierdzające doskonałe parametry szczelnościowe dla wspomnianych fasad słupowo-ryglowych.

Złożona konstrukcja profili oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju wypełnień gwarantują zachowanie właściwych współczynników izolacyjności cieplnej oraz obniżenie strat ciepła. Jest to szczególnie ważne w przypadku domów pasywnych i zeroenergetycznych. Gwarancją uzyskania doskonałych parametrów technicznych projektowanych konstrukcji z zakresu izolacyjności termicznej, akustycznej czy wodoszczelności jest system TM 77HI. To bezpieczny system okienno-drzwiowy, który pozwala na tworzenie okien i drzwi o dużych powierzchniach w różnych układach i konfiguracjach. System jest kompatybilny z pełną gamą okuć dostępnych na rynku.

 

Aluminiowe okna i drzwi zwiększają bezpieczeństwo domowników w wielu aspektach. Są odporne na działanie ognia i mogą opóźnić jego dalsze rozprzestrzenianie się. Ponadto dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu antywłamaniowych szyb i okuć powstrzymają intruzów przed wtargnięciem do domu.

 

 

źródło: YAWAL SA